Powrót do: Instytut Historii i Nauk PolitycznychAktualności • 16 edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

16 edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

Wykłady, warsztaty i debaty o wyzwaniach współczesnego świata, czyli rusza nabór do 16. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej.

Letnia Szkoła Wyszehradzka to cykl szkoleń adresowanych do młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy
Wschodniej, realizowanych corocznie od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Tegoroczna edycja
odbędzie się w terminie 2-15 lipca, a motywem przewodnim będą hasła „kreacja”, „innowacja” i „synergia”.

Dlaczego warto?

„Chcemy zachęcić młodych ludzi do poszerzania wiedzy na temat polityki, gospodarki, kultury krajów V4. Projekt daje szansę zdobycia doświadczenia z zakresu zarządzania projektami kulturalnymi, pracy w startupach oraz profesjonalizacji działalności akademickiej” — mówi Anna Kowalska, koordynatorka Letniej Szkoły Wyszehradzkiej.

W dotychczasowych edycjach Letniej Szkoły Wyszehradzkiej wzięło udział ponad 650 osób, a projekt został wyróżniony
Międzynarodową Nagrodą Wyszehradzką ustanowioną przez ministrów kultury Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Niepowtarzalna szansa współpracy z wybitnymi ekspertami i intelektualistami

Wykłady, warsztaty i debaty prowadzą wybitni eksperci reprezentujący różne dziedziny wiedzy i działalności publicznej. Obok ekspertów i intelektualistów gościmy Ambasadorów, Ministrów, przedstawicieli Unii Europejskiej, środowiska akademickiego, polityków, biznesmenów, dziennikarzy, artystów, przedstawicieli administracji, samorządu i organizacji pozarządowych – dodaje Kowalska.

Do kogo jest adresowany projekt?

Adresatami projektu są studenci, doktoranci, młodzi nauczyciele i dziennikarze z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej, a osoby chcące wziąć udział w tegorocznych spotkaniach mogą składać swoje aplikacje on-line na stronie www.visegradsummerschool.org. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca 2017.

Informacje o projekcie: www.visegradsummerschool.org Koordynacja projektu: Anna Kowalska ania@villa.org.pl  Rekrutacja: summerschool@v i I la.org.pl