Powrót do: Instytut Historii i Nauk PolitycznychAktualności • Nagroda im. Bronisława Geremka dla dr. Krzysztofa Borody

Nagroda im. Bronisława Geremka dla dr. Krzysztofa Borody

Dr Krzysztof Boroda z Instytutu Historii i Nauk Politycznych Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB został laureatem tegorocznej Nagrody im. Bronisława Geremka w kategorii Nagroda Główna, za najlepszą książkę historyczną. Kapituła doceniła publikację „Geografia gospodarcza Królestwa Polskiego w XVI wieku” autorstwa białostockiego historyka. Serdecznie gratulujemy!

Licząca 880 stron książka została wydana w 2016 roku przez Instytut Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy. Jak można przeczytać w uzasadnieniu kapituły, opracowanie jest nie tylko znaczące dla postępu badań nad ekonomiczną i społeczną historią polskiego “złotego wieku”, ale też jest istotnym wkładem w bardziej zrównoważony obraz cywilizacji europejskiej w początkach ery nowoczesnej.

Dr Krzysztof Boroda jest adiunktem w Zakładzie Historii Średniowiecza i Nauk Pomocniczych Historii (do końca XVIII wieku). Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in. środowiska młodzieży w późnym średniowieczu.

Inicjatorem i fundatorem Nagrody im. Bronisława Geremka jest Kolegium Europejskie w Natolinie, które przyznaje ją we współpracy z fundacją Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Uroczystość wręczenia nagrody zaplanowana jest wiosną 2018 r., w Natolinie. Jednym z jej punktów będzie wykład dr. Krzysztofa Borody.

Więcej o nagrodzie pod adresem https://www.coleurope.eu/news/bronislaw-geremek-prize-2017-awarded-dr-krzysztof-boroda