Powrót do: Wydział Historii i Stosunków MiędzynarodowychAktualności • Wystawa „Pionierki w edukacji i nauce”

Wystawa „Pionierki w edukacji i nauce”

Informujemy o wystawie w kampusie UwB zorganizowanej przez Instytut Studiów Kobiecych

„PIONIERKI. Kobiety w edukacji i nauce”

Celem wystawy jest popularyzacja osiągnięć kobiet polskich, które jako prekursorki odkrywały i poznawały możliwości jakie daje edukacja, w tym akademicka, także tych, które były nowatorkami w osiągnięciach naukowych oraz zawodach o szczególnym zaufaniu społecznym. Poprzez ekspozycję wystawy kształtowana będzie i rozwijana oraz upowszechniana wiedza oraz świadomość społeczna na temat wkładu kobiet w rozwój edukacji i nauki w Polsce oraz na świecie. Prezentacja wybitnych kobiet jako pionierek w zawodach i funkcjach publicznych o szczególnym prestiżu ma mieć walor edukacyjny i promować proaktywne postawy Polek współcześnie.

Link do opisu – wejdź