Koła naukowe na Wydziale Historii Uniwersytetu w Białymstoku

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE HISTORYKÓW (SKNH)

Studenckie Koło Naukowe Historyków UwB powstało w listopadzie 1969 r. z inicjatywy prof. Andrzeja Wyrobisza i jest najstarszą organizacją tego typu działającą na naszym Uniwersytecie. Przez progi SKNH „przewinęły się” niezliczone zastępy członków. Wielu z nich pracuje aktualnie na Uniwersytecie w Białymstoku inni z powodzeniem spełniają się w placówkach kulturalnych, muzeach, archiwach. Możliwość uczestnictwa w działalności Koła jest, niewątpliwie, wielką przygodą i sposobem rozwinięcia swoich zainteresowań. Członkowie SKNH UwB uczęszczają na spotkania sekcji tematycznych, organizują konferencje naukowe, wydarzenia kulturalne, wyjazdy krajoznawcze i wykłady, biorą również czynny udział w konferencjach i sesjach naukowych organizowanych przez inne ośrodki akademickie i badawcze.

nowa strona: http://sknhuwb.wordpress.com

SKNH – o nas

Kontakt: sknhuwb@gmail.com

OPIEKUN NAUKOWY SKNH

dr hab. Joanna Sadowska, prof. UwB

AKTUALNY ZARZĄD SKNH 2020

1.Prezes: Kamil Zdrojewski, mail: kamilzdrojewski1831@gmail.com

1. Wiceprezes: Izabela Fiedorczuk,
  2. Sekretarz: Bartosz Wojciech Wałkiewicz,
  3. Skarbnik: Mateusz Oleszczuk,
  4. Członek Zarządu: Maciej Kwiatkowski

SEKCJE WEWNĄTRZ SKNH

• Sekcja Historii Nowożytnej – opiekun naukowy: dr hab. Mariusz R. Drozdowski

Przewodniczący – Maciej Kwiatkowski,

Wiceprzewodnicząca – Joanna Hryniewicka,

• Sekcja Historii Regionu – opiekun naukowy: dr hab. Maciej Karczewski, prof. UwB

Przewodnicząca – Izabela Fiedorczuk

• Sekcja Historii Starożytnej – opiekun naukowy: dr hab. Rafał Kosiński, prof. UwB

Przewodniczący – Bartosz Wałkiewicz

• Sekcja Historii Wojskowości – opiekun naukowy: dr Tomasz Wesołowski, opiekun pomocniczy: dr Piotr Popławski

Przewodniczący – Kamil Zdrojewski

Zastępca przewodniczącego – Mateusz Oleszczuk

MINIONE LATA. HISTORIA CIĄGLE AKTUALNA

To kwartalnik popularyzatorsko-edukacyjny skierowany głównie do młodzieży licealnej, ale także do wszystkich zainteresowanych historią. Autorami artykułów są studenci i członkowie Koła Naukowego. Celem naszego pisma jest promocja historii jako atrakcyjnej nauki oraz pola do rozwoju osobistego.

Kolegium redaktorskie „Minionych lat”: Bartosz Wojciech Wałkiewicz, Kamil Zdrojewski i Izabela Fiedorczuk

Opiekun naukowy: dr hab. Marzena Liedke, prof. UwB

Wszystkich zainteresowanych publikowaniem prosimy o kontakt pod adresem mailowym sknhuwb@gmail.com

NAJNOWSZY NUMER „MINIONYCH LAT"