Bardzo dobry wynik ewaluacji – kategoria A

02.08.2022

Kilka słów od Dziekana na temat wyników ewaluacji:

Z dumą informuję o wynikach ewaluacji naszego Wydziału.
Otrzymaliśmy kategorie A i po raz pierwszy w historii podlegaliśmy ocenie do A+ .
Jest to wynik pracy całego środowiska i uznanie należy się wszystkim pracownikom Wydziału.
Mamy solidną podstawę
by iść jeszcze wyżej.

Dziekan
dr hab. Tomasz Mojsik

Wyniki ewaluacji są bardzo ważne dla funkcjonowania wydziału. Od nich zależą uprawnienia do prowadzenia studiów, szkół doktorskich, nadawania stopni i tytułów naukowych jak również kwota subwencji, czyli ilość środków finansowych jaka zostanie przydzielona wydziałowi z budżetu państwa.

Według informacji zawartych na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki na wynik końcowy składa się głównie poziom naukowy oraz wpływ działalności naukowej na społeczeństwo i gospodarkę.