Białostoccy historycy we władzach Polskiego Towarzystwa Historycznego

23.09.2022

17 września br. w Uniwersytecie Zielonogórskim obradowało ponad 150 historyków z całego kraju na Walnym Zgromadzeniu Delegatów, będącym najwyższą władzą Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Białostockie środowisko reprezentowało 8 delegatów, którzy zaprezentowali także program naukowy i imprez towarzyszących XXI Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Białymstoku we wrześniu 2024 r.

Miło nam jest poinformować, że w wyniku wyborów do władz naczelnych Towarzystwa na kadencję 2022-2025 zostali wybrani:

• na funkcję wiceprezesa ds. naukowych, już po raz trzeci – prof. dr hab. Cezary Kuklo;

• na stanowisko zastępcy Sekretarza Generalnego – dr Wojciech Walczak,

• na przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej – dr hab. Karol Łopatecki, prof. UwB.

W skład Sądu Koleżeńskiego PTH został wybrany przedstawiciel najmłodszego pokolenia – mgr Paweł Niziołek doktorant i słuchacz III roku Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych naszego Uniwersytetu.

źródło: http://pth.net.pl/aktualnosci/283