Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Historii | Gość specjalny prof. Robert Frost

Data: 02.10.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Historii, Aula Główna.

Zapraszamy na uroczystą inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024.
Uroczystość będzie miała miejsce 2 października o godzinie 12.00 w Auli Wydziału Historii, która mieści się przy Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1 w Białymstoku.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Robert Frost pt. Tożsamość Wątpliwa? Polski Portret Karola Edwarda Stuarta.

Prof. Robert Frost to dyrektor „Center for Polish-Lithuanian Studies”, University of Aberdeen, specjalista zajmujący się dziejami wschodniej i północnej Europy od XIV do XIX wieku, a zwłaszcza historią Polski i Litwy w epoce nowożytnej, autor m.in. „Oksfordzkiej historii unii polsko-litewskiej”, członek British Academy i Royal Historical Society, laureat nagrody „Pro historia Polonorum” w 2017 r.

Podczas uroczystości odbędzie się immatrykulacja studentów I roku, wręczone zostaną dyplomy honorowe i wyróżnienia. Całość uświetni występ chóru Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku pod kierownictwem Barbary Kornackiej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Program uroczystości

• Powitanie Gości i wystąpienie Dziekana Wydziału – dr. hab. Tomasza Mojsika, prof. UwB
  • Wystąpienie przedstawiciela środowiska studenckiego – Joanny Hryniewickiej