Najnowszy odcinek „Przystanku historia” z udziałem prof. dr hab. Małgorzaty Dajnowicz

16.01.2023

Jak wyglądał rozwój edukacji żeńskiej, nie tylko z perspektywy Warszawy i Krakowa? Które nauczycielki zmieniły spojrzenie na edukację? M.in na te tematy zostały poruszony w najnowszym odcinku „Przystanku historia”.

Program poprowadziła dr Karolina Wanda Olszowska a rozmówczyniami były:

• dr hab. Agnieszka Chłosta-Sikorska, prof. UP (Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie)
  • prof. dr hab. Małgorzata Dajnowicz (Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB)
  • dr hab. Maria Stinia, prof. UJ (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego)