Panel Historia kobiet XIX i XX w. Stan badań, perspektywy, upowszechnianie, popularyzacja

12.09.2024

Historia kobiet XIX i XX w. Stan badań, perspektywy, upowszechnianie, popularyzacja jest wydarzeniem poprzedzającym rozpoczęcie obrad XXI Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich. Panel odbędzie się w dniu 16 września 2024 r., o godz. 11.00 w Centrum Warszawska 50 (ul. Warszawska 50). Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie zorganizowane przez Katedrę Historii Kultury i Pracownię Historii Kobiet Uniwersytetu w Białymstoku oraz Ośrodek Badań Historii Kobiet Instytutu Studiów Kobiecych.
Celem panelu pt. Historia kobiet XIX i XX w. Stan badań, perspektywy, upowszechnianie, popularyzacja jest prezentacja, upowszechnione i spopularyzowane wyników badań przeprowadzanych przez przedstawicieli środowisk akademickich z najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. Wśród uczestników i dyskutantów znajdą się reprezentanci przede wszystkim nauki, także edukacji i sztuki filmowej.
Wydarzenie zostało objęte patronatem naukowym Rektora Uniwersytetu w Białymstoku.

panel_1609.pdf 690.57KB [ .pdf ]