Prof. dr hab. Krzysztof Buchowski z tytułem profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia

04.04.2024

Prof. dr hab. Krzysztof Buchowski z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z dnia 18 marca 2024 r., otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia.

Prof. Krzysztof Buchowski jest badaczem historii Litwy oraz stosunków polsko-litewskich w XX i XXI wieku. Naukowo zajmuje się również polityką zagraniczną i dyplomacją Polski, historią państw bałtyckich, mniejszościami narodowymi i stosunkami międzynarodowymi w Europie. Zasiada w Radzie Naukowej Instytutu Wielkiego Księstwa Litewskiego (z siedzibą w Kownie).

Prof. Krzysztof Buchowski jest kierownikiem Pracowni Studiów Wschodnich w Katedrze Historii Struktur Demograficznych, Gospodarczych i Religijnych na Wydziale Historii UwB.