Sukcesy białostockich licealistów w finale Olimpiady Historycznej

13.04.2021

Podczas tegorocznych eliminacji centralnych XLVII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, które odbyły się w dniach 9-11 kwietnia 2021 r., znakomicie zaprezentowała się trójka uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, która reprezentowała województwo podlaskie. Wszyscy uzyskali tytuł laureata i zajęli czołowe lokaty.

Michał Aściukiewicz zajął 2 miejsce (opiekun mgr Michał Dobkowski)

Natalia Sańko zajęła 7 miejsce (opiekun mgr Michał Dobkowski)

Igor Demianiuk zajął 8 miejsce (opiekun mgr Alicja Potocka)

W tegorocznej edycji Olimpiady Historycznej wzięło udział 3300 uczniów z całego kraju, do eliminacji okręgowych przeszło 1807 uczniów, a do eliminacji centralnych zakwalifikowały się 103 osoby.

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.