Wielki Jubileusz 50-lecia pracy naukowej profesora Adama Czesława Dobrońskiego

28.04.2023
Uniwersytet to jest kadra, władze, to są mury to są książki, to wszystko prawda, ale uniwersytet to przede wszystkim nasi studenci. Tu są przedstawiciele różnych pokoleń, nie tylko z mojego seminarium, obserwuję ich przez 50 lat. To jest siła naszego Uniwersytetu. Brawa dla nich!

profesor Adam Czesław Dobroński

Jeśli coś Profesora definiuje to właśnie niespożyta energia organizacyjna, naukowa, pisarska, dydaktyczna.

dr hab. Tomasz Mojsik

Dziekan Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB

Wczoraj na naszym Wydziale miał miejsce niezwykły Jubileusz – 50-lecie pracy naukowej profesora Adama Czesława Dobrońskiego. Z dumą przedstawiliśmy bogaty dorobek naukowy Jubilata oraz jego liczne aktywności zawodowe w sferze kulturalno-społecznej.

W wydarzeniu udział wzięły władze Uniwersytetu, rektor JM prof. dr hab. Robert Ciborowski, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Izabela Święcicka oraz prorektor ds. studenckich dr hab. Jolanta Muszyńska, prof. UwB.

Nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych, duchownych prawosławnych oraz katolickich, towarzystw naukowych i stowarzyszeń, uczniów profesora, współpracowników oraz rodziny i przyjaciół.

Wydarzeniu towarzyszyła również premiera najnowszej książki profesora pt. Szkice i gawędy o białostockim Podlasiu wydanej przez Fundację Sąsiedzi.

Partnerem wydarzenia było Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Jubileusz 50-lecia pracy naukowej profesora Adama Czesława Dobrońskiego