Wykład prof. Adama Kaźmierczyka pt. Nawrócenie Żydów misją polskiego Kościoła w XVII–XVIII wieku? Prawda czy mit.

03.04.2024

Już w najbliższy piątek wykład prof. Adama Kaźmierczyka (Instytut Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego) na naszym wydziale

Tytuł wykładu: Nawrócenie Żydów misją polskiego Kościoła w XVII–XVIII wieku? Prawda czy mit

Wykład odbędzie się w piątek 5 kwietnia 2024 r. o godzinie 11:30 w sali 102 na Wydziale Historii UwB

Profesor Adam Kaźmierczyk to wybitny badacz czasów nowożytnych, a wśród jego zainteresowań naukowych są stosunki polsko-żydowskie, statusu prawny Żydów w XVII i XVIII w., jak również proces apostazji w tym okresie.  Autor wielu publikacji, w tym m.in. książek Żydzi w dobrach prywatnych. W świetle sądowniczej i administracyjnej praktyki dóbr magnackich w wiekach XVI-XVIII (Kraków 2002), Sejmy i sejmiki szlacheckie wobec Żydów w II połowie XVII wieku (Warszawa 1994), Rodziłem się Żydem... Konwersje Żydów w Rzeczypospolitej XVII-XVIII wieku, (Kraków 2015).