XI Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Historyków Nowożytników „Studia nad społeczeństwem nowożytnej Europy”

Data: 25 - 26.05.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych

Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na XI Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Historyków Nowożytników „Studia nad społeczeństwem nowożytnej Europy”.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku w dniach 25-26 V 2023 r.

Celem konferencji jest zaprezentowanie badań nad szeroko rozumianym społeczeństwem nowożytnej Europy (do końca XVIII w.) rozpatrywanym w wielu aspektach, zarówno kulturalnym, gospodarczym, jak i politycznym.

Wśród poruszanych zagadnień można wyróżnić:

• historię społeczną,
  • historię gospodarczą,
  • historię życia codziennego,
  • mikrohistorię,
  • demografię historyczną,
  • metodologię i historiografię,
  • historię miast i miasteczek,
  • historię kultury (również materialnej) i sztuki,
  • historię wojskową.

Poniżej szczegółowy program wydarzenia: